tumblr visit counter
Vegan Tutsak
osman?cover

Vegan Tutsak

Osman Evcan - Can Başkent

Bu kitap, Osman Evcan ile yapılan bir nehir söyleşidir. Osman Evcan, bir vegan olarak hapishanede yaşadığı sorunlar, vegan yiyeceğe erişememesi, dolayısıyla açlık grevine girmesi ve sonrasında da adına düzenlenen “Osman’a Vegan Yemek” kampanyasıyla 2 yıl önce siyasi gündemimize girmişti.

Bu kitap, Osman’ı daha yakından tanımak fikriyle ortaya çıktı. Osman’la uzun süredir, yazışıyordum. Ama, kişisel öyküsüne dair pek bilgim yoktu. Sonunda, bir nehir söyleşi yapmaya karar verdik. Mektuplaşarak yaptığımız için, birkaç yıl sürdü söyleşinin tamamlanması. Arada, Osman cezaevi değiştirdi, yazışmalar aksadı. Osman’ın verdiği samimi ve uzun yanıtların yanında, kitabın sonuna medyada çıkan haberleri ve meseleye dair kimi yasal ve hukuki belgeleri ekledik. Kitap, hem Osman’ı, hem de bu sırada kampanyayı anlatan bir kitap oldu.

satin al

Kapak tasarımı: İç Mihrak Propaganda Tasarım

Redaktörler: Özlem Akcan, Şule Albayrakoğlu, A. Bulut, Ahmet Çinici, Doğa, Erdem, Mine Felekten, Mertbey Kadan, Burak Özgüner, Nisa Söylev, Şule, Gökçe Uygun

Referans Bilgileri Vegan Tutsak, Osman Evcan - Can Başkent, Propaganda Yayınları, eISBN: 978-1-927893-24-1 (pdf), 978-1-927893-25-8 (ePub), 978-1-927893-26-5 (mobi), 96 sayfa, Şubat 2014.

Kitabımızı ayrıca

- idefix.com

- babil.com

- iTunes Music Store/iBookStore

- Google Play Store (Android Market)

- Google Books (kitabın önizlemesini buradan yapabilirsiniz)

- SmashWords

- Scribd

ve diğer birçok ekitap satış portalından da satın alabilirsiniz.