tumblr visit counter
Felsefe-i Ferd
baha_cover

Felsefe-i Ferd

Baha Tevfik

Yayına Hazırlayan: Burhan Şayli

Felsefe-i Ferd, yayınevi olarak yola çıktığımız ilk günden beri yayınlamak istediğimiz bir eserdi.

Kitabı beş yıl gecikerek yayınlamamızın nedenlerini burada sıralamak gereksiz. İki bin on beş sonunda kitabı yayınlama enerjimizi tekrar topladığımızdaysa acı gerçekle burun buruna geldik: eserin dilini sadeleştiren, derli toplu bir halde yayına hazırlayan Burhan Şayli iki bin on dörtte kansere yenik düşmüştü. Bu üzücü gerçek kitabı yayınlamak için azmimizi arttırdı. Neticede Burhan’ın ailesinden ve varislerinden izin alarak kitabı yayınlayabildik. Böylece eseri, Burhan Şayli’nin emeklerini ölümsüzleştirdiğimize inanıyoruz.

İlk olarak yaklaşık yüz yıl önce yayınlanan, geç Osmanlı'nın en ileri görüşlü düşünürlerinden olan Baha Tevfik'in eseri Felsefe-i Ferd’in günümüze nasıl yansıması gerektiği düşünülünce ilk akla gelen, Türkiye’nin entelektüel ikliminin sürekliliğin kopukluğunu Tevfik’in düşünceleri üzerinden okuyabilmektir. Bu ihtimal, anarşizan düşüncenin modernizmle ilişkisini, daha önemlisi Türkiye modernizmiyle ilişkisini anlamamızda müthiş bir düşünce deneyidir. Daha önemlisi, en azından bizim için, anarşizan düşüncenin tarihini, tarihselciliğin girdabına düşmeden okumak için de önemli bir imkandır. Okuyucunun da bunun takibini yapacağını umuyoruz.

(Yayıncının Sunuşu'ndan)

satin al

Eser Burhan Şayli'nin ailesinden alınan izinle yayınlanmıştır.

Kapak tasarımı: İç Mihrak Propaganda Tasarım

Referans Bilgileri Felsefe-i Ferd, Baha Tevfik, Yayına Hazırlayan: Burhan Şayli, Propaganda Yayınları, eISBN: 978-1-927893-53-1 (ePub), 978-1-927893-54-8 (mobi), 100 sayfa, Şubat 2016.

Kitabımızı ayrıca

- idefix.com

- babil.com

- iTunes Music Store/iBookStore

- Google Play Store (Android Market)

- Google Books (kitabın önizlemesini buradan yapabilirsiniz)

- SmashWords

- Scribd

ve diğer birçok ekitap satış portalından da satın alabilirsiniz.