tumblr visit counter
Apolitika Dergisi Seçkisi
apolitika_cover

Apolitika Dergisi Seçkisi

Türkiye'de Anarşist Düşünce Tarihi Serisi - 5

Editör: Can Başkent

Apolitika dergisinin gönlümde apayrı bir yeri var. Öncelikle, anarşizm tedrisatımı ilk aldığım dergi Apolitika’dır. İkincisi, Apolitika’nın üslubu bana anarşist kuramın, bir çok diğer kuramsal bombardımanın yaşandığı siyaset sahnesini göz önüne alırsak, sıkıcı olmadığını öğretmiştir. Belki bu nedenlerle, bu cildi nispeten uzun tutmaktan gocunmadık.

Apolitika, kısacık yayın hayatında, dolu dolu yayınladığı yedi sayısıyla, anarşizmin biraz ciddi, biraz da entelektüel yüzü olmuştur. Bunu, kimi kapak konularını kapsamlıca işlemelerinden, kimi kuramsal konulara çekinmeden cesurca değinmelerinden anlayabiliyoruz.

Apolitika’nın benim için özel oluşu kendini burada ortaya koyuyor. Zira, bu topraklardaki anarşist dergiciliğin lineer olmayan tarihine, ta Kara’dan beri baktığımızda gördüğümüz sıçramaların en etkileyicisi bence Apolitika’dır. Apolitika, anarşizmin, daha önce ciddiye alınmayan meselerlerde ciddiye alınmasını sağlamış, yarattığı özgüven ve ivmeyle anarşist yayıncılığın da önünü açmıştır.

("Sunuş" yazısından)

satin al

Ayrıca, ön dönem anarşist dergiler seçkilerimizin beşini birden, indirimli satın alabilirsiniz. Tıklayın.

Kapak tasarımı: İç Mihrak Propaganda Tasarım

Redaktör: Özlem Akcan, Zeynep Atamer, Ersan Çağatay, Aydın Çam, A. Z. Çamur, Selcen Demirkan, Melek Göregenli, Onur Koçyiğit, Serhat Taşlıca, tirpishon ve karakızıl kolektifi.

Referans Bilgileri Apolitika Dergisi Seçkisi (Türkiye'de Anarşist Düşünce Tarihi Serisi - 5), Editör: Can Başkent, Propaganda Yayınları, eISBN: 978-0-9879366-1-5 (pdf), 978-0-9879366-2-2 (ePub), 978-0-9879366-3-9 (mobi), 188 sayfa, Şubat 2012.

Kitabımızı ayrıca

- idefix.com

- babil.com

- iTunes Music Store/iBookStore

- Google Play Store (Android Market)

- Google Books (kitabın önizlemesini buradan yapabilirsiniz)

- SmashWords

- Scribd

ve diğer birçok ekitap satış portalından da satın alabilirsiniz.