tumblr visit counter
Amargi Dergisi Seçkisi
amargi_cover

Amargi Dergisi Seçkisi

Türkiye'de Anarşist Düşünce Tarihi Serisi - 4

Editör: Can Başkent

Amargi dergisini düşündüğümde, aklıma ilk gelen sözcük polemik oluyor. Belki İnternet’in yarattığı şımarık ve küstah iletişim kültürünün oluşumundan çok önceleri yayınlanmış olmasındandır, ben bu polemikleri ve tartışmaları oldukça faydalı ve olumlu bulmuşumdur hep. Ateşli, kimi zaman saldırgan ve ironik ve biraz küstah ve ukala, kimi zaman şevkatli bir ton barındıran bu tartışmalar, bana sorarsanız, bugün dahi sahip olmadığımız bir tartışma kültürüne sahipti. Bu seçkide polemikler yaratan makaleleri okuyabileceğiz. Amargi’nin bana anımsattığı ikinci kavramsa pasifizmdir. Yazarların pasifizm tartışmalarını, geleneksel anarşizmin bile ancak bir iki kitaplar öğrenilebildiği yıllarda sürdürmesi, nostalji yapıyorsam bağışlayın, duygusal bir saygıyla zihnime ve politik birikimime kazıdığım enerjilerdendir. Radikal ve militan pasifizmin anarşizmle ilintilendirilmesi, Amargi sayfalarında kendini belli etmektedir.

("Sunuş" yazısından)

satin al

Ayrıca, ön dönem anarşist dergiler seçkilerimizin beşini birden, indirimli satın alabilirsiniz. Tıklayın.

NOT: Bu Amargi dergisi 1991-1994 yılları arasında yayınlanan dergidir, daha sonra yayınlanan diğer Amargi dergileriyle karıştırılmamalıdır.

Kapak tasarımı: İç Mihrak Propaganda Tasarım

Redaktör: karakızıl kolektifi

Referans Bilgileri Amargi Dergisi Seçkisi (Türkiye'de Anarşist Düşünce Tarihi Serisi - 4), Editör: Can Başkent, Propaganda Yayınları, eISBN: 978-0-9877973-8-4 (pdf), 978-0-9877973-9-1 (ePub), 978-0-9879366-0-8 (mobi), 96 sayfa, Şubat 2012.

Kitabımızı ayrıca

- idefix.com

- babil.com

- iTunes Music Store/iBookStore

- Google Play Store (Android Market)

- Google Books (kitabın önizlemesini buradan yapabilirsiniz)

- SmashWords

- Scribd

ve diğer birçok ekitap satış portalından da satın alabilirsiniz.