tumblr visit counter
Propaganda Yayınları - Yazar Adaylarına

Propaganda Yayınları, Türkçe yayın yapan ve sadece elektronik kitap yayınlayan tam teşekküllü ilk yayıncıdır. Daha önceki benzer girişimlerden farkı, kitaplarını ISBN numaralı yayınlaması, e-kitap satan neredeyse tüm uluslararası mecralarda da satış yapmasıdır.

Yayınevimizi diğer tüm (elektronik ya da matbuu) yayınevlerinden ayıran en önemli mali avantajı, satılan beher e-kitap başına elde edilen net gelirin yarısını yazara vermesidir. Bu nedenle, yazarlarına ödediği royalty, oran olarak oldukça yüksektir.

Propaganda Yayınları, aktif olarak sürekli yeni yazarlar ve eserler aramaktadır. Yayınevimizin yayın politikası hakkında fikir edinmek için, manifestomuzu okuyabilir ve şimdiye dek yayınladığımız kitapları inceleyebilirsiniz. Yayın politikamız gereği çeviri kitap yayınlamadığımızı, sadece ve sadece kurgusal olmayan/non-fiction çalışmalara yoğunlaştığımızı anımsatalım. Yayınladığımız tüm kitaplar, web sitemiz başta olmak üzere, babil.com, Amazon, Google Play, iTunes/iBooks Market, Scribd, Smashwords ve benzeri e-kitap satış mecraları üzerinden satılmaktadır.

Benzer şekilde, sadece e-kitap yayınlamaktayız. Yayınevimizi matbuu yayınevine dönüştürmek gibi bir niyetimiz bulunmamaktadır.

Propaganda Yayınları olarak yazarlara şunları vaadetmekteyiz:

- Kitap dosyanıza en geç bir ay içinde yanıt vereceğiz.

- Kitabınızı, her normal yayınevi gibi ISBN numaralı yayınlayacağız (aslında her format için bir ISBN gerektiğinden, her kitaba epub, mobi ve pdf için üç ayrı ISBN alıyoruz).

- Kitabın elektronik yayın haklarına dair sözleşme imzalayacağız.

- Yazar, beher kitap başına elde ettiğimiz net gelirin %50'sini alacaktır.

- Kitabınız bir çok uluslararası e-kitap platformunda satılacaktır: babil.com, Calibro Store, iTunes/iBookStore, GooglePlay ve Barnes&Noble/Nook, Kobo, Smashwords... Yayınevimiz, iTunes/iBooks ve Google Play mağazasındaki ilk sosyo-politik Türkçe e-yayınevidir.

- Kitabınız, başlıca iki e-kitap formatında yayınlanacaktır: ePub ve mobi.

Çalışmanızı, yenilenen dünyanın, yenilenen medyasının, yeni kitap formunda yayınlamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, dosyanızı gönderebilirsiniz (pdf formatında lütfen). Çalışmanızı bize "İletişim" sayfamız aracılığıyla iletebilirsiniz.