tumblr visit counter
Veganizm: Ahlakı, Siyaseti ve Mücadelesi
vegan_cover

Veganizm: Ahlakı, Siyaseti ve Mücadelesi

Bir Söyleşi

Zülâl Kalkandelen - Can Başkent

Bu satırları okuyorsanız, öncelikle veganizm üzerine yazılmış ilk Türkçe kitaba ilgi gösterdiğiniz için teşekkür ederiz. Bu teşekkür sıradan bir ifade değildir; veganlar bilir, hayvan haklarından söz etmeye başladığınız anda olumsuz tepkiler almaya başlarsınız, hatta işi hakarete vardıranlar olur. Ancak bunun yanında, dünyada yavaş da olsa giderek daha fazla ilgi görmeye başlayan veganizmi anlamaya çalışanlar, merak edenler de var. Bu kitabın amacı, hem akıllarda yanlış bilgilenme sonucu yer eden görüşlere bir karşılık vermek, hem de veganizmi bir felsefe ve yaşam pratiği olarak merak edenlerin sorularına yanıt oluşturmak.

Kitabı yazarken, herhangi bir sınırlama olmadan, en içten düşüncelerimizi ve kişisel yaklaşımlarımızı mütevazı bir şekilde paylaştık. Elbette veganizm konusunda ikimizin aynı görüşte olmadığı hususlar da vardı. Her düşünce ya da felsefe akımında olduğu gibi, veganizmin içinde de farklı yorumlar, yönelimler var. Dolayısıyla okuduklarınızla hemfikir olabileceğiniz gibi, katılmadığınız noktalar da mutlaka olacaktır. Ancak sonuçta önemli olan, ilerdeki sayfalarda tartışmaya sunduğumuz görüşler ve bakış açısı; onu aktarabildiysek, kitap da işlevini yerine getirmiş demektir. Belki fazla romantik ve ütopik gelebilir ama biz, “daha barışçıl, başka bir dünya mümkün” diyenlerdeniz. Umarız okuyanlar da, bizim yazarken aldığımız keyfi alabilir.

satin al

Kapak tasarımı: İç Mihrak Propaganda Tasarım

Referans Bilgileri Veganizm: Ahlakı, Siyaseti ve Mücadelesi - Bir Söyleşi, Zülâl Kalkandelen - Can Başkent, Propaganda Yayınları, eISBN: 978-1-927893-00-5 (pdf), 978-1-927893-01-2 (ePub), 978-1-927893-02-9 (mobi), 79 sayfa, Eylül 2013.

Bu kitap hukuki olarak tıbbi bir tavsiye, teşhis ve/veya tedavi niteliği taşımamaktadır.

Kitabımızı ayrıca

- idefix.com

- babil.com

- iTunes Music Store/iBookStore

- Google Books (kitabın önizlemesini buradan yapabilirsiniz)

- Google Play Store (Android Market)

- SmashWords

- Scribd

ve diğer birçok ekitap satış portalından da satın alabilirsiniz.

Kitap hakkında kimi yorum ve haberler:

- Vegan diyetisyen Kevser Başkara ile söyleşi videoları

- Gaia Dergisi Röportajı

- Dipnot TV

- Vegan Türkiye

- Emre Kongar, Cumhuriyet

- Bant Magazine

- Alternatif Istanbul

- Hürriyet Gazetesi Pazar Eki

- CNN Türk

- BirGün (Alternatif Istanbul roportajının kesilmiş hali)

- BiaNet

- Emre Kongar, Cumhuriyet

- Kareler ve Sayfalar blogu

- Okan Ekinci'nin blogu

- idyllic

- Çapul TV

- IVU News