Site logo

Ateizmi Anlamak


Aydın Türk

Toplumsal muhalafet denilince aklımıza gelen politik gruplar genelde sol cenahın çeşitli ideolojileri (Marksizm, Leninizm, Liberterizm vs) ile yeni sosyal hareketleridir (feminizm, GLBT hareketi, hayvan özgürlük hareketi vs). Bu politikaları savunup, gündelik ya da siyasi mesaisinin çoğunu bu mücadelelere adamış bir çok aktivistin ve eylemcinin aklına, ateizmi yukarıdaki sosyal hareketler listesine eklemek gelmez. Kimi, yavan bir şekilde, ekseri yanlış okunan, Marks'ın o ünlü sözünü anımsatır, kimi de 'gönül meselelerinin' güncel ve kuramsal siyasete girmemesi gerektiğini düşünür. Dahası, tüm bu siyasi tartışmaların ötesinde, ateizm bir düşünce ve felsefe olarak ele alınmaz birçok siyasi çevrede.

Bu eser, Türkiye düşünce dünyasında bir ilk. Ünlü bir kaç yabancı yazarın çevirisiyle İslam'daki çelişkileri sıralayan bir kaç eseri saymazsak, dinlerden bağımsız ve dinlerin ötesinde, ateizmin bir düşünce olarak anlatıldığı ve savunulduğu ilk kitap, bu. Biz, Propaganda Yayınları olarak, uzunca süredir yazarın elinde bekleyen bu kitabı okurla buluşturabildiğimiz için mutluyuz. Umuyoruz ki bu kitapla birlikte ateist düşüncenin derinlikleri daha kolaylıkla görülecek, dinsiz yaşamın kuramsal, politik ve gündelik hayattaki yansımaları daha da berraklaşacaktır.

cover

Kapak tasarımı: İç Mihrak Propaganda Tasarım

Editör: Can Başkent

satin al

Basından:

- Cumhuriyet Gazetesi

Referans Bilgileri Ateizmi Anlamak, Aydın Türk, Propaganda Yayınları, ISBN: 978-0-9879366-7-7 (pdf), 978-0-9879366-8-4 (ePub), 978-0-9879366-9-1 (mobi), 263 sayfa, Haziran 2012.

Kitabımızı

- iTunes Music Store/iBookStore

- Google Books (kitabın önizlemesini buradan yapabilirsiniz)

- Google Play Store (Android Market)

- SmashWords

- Scribd

ve diğer birçok ekitap satış portalından satın alabilirsiniz.

ibooks ibookseKitaplarımızı Google Play, Google Books, iTunes/iBookstore, Smashwords ve diğer birçok e-kitap tedarikçisi aracılığıyla edinebilirsiniz.

www.propagandayayinlari.net ~ ~ www.propagandayayinlari.org

yeni çıkanlar

     

bize ulaşmak için > > e-posta